Co zrobić z meblami ogrodowymi po zakończonym sezonie?
Sezon letni to idealny okres na spędzanie czasu w przydomowym ogródku. Odpowiednie wyposażenie w postaci mebli ogrodowych i huśtawek zachęca do spożywania posiłków na zewnątrz i organizowania wspólnych spotkań z bliskimi. W trosce o letnie wyposażenie trzeba pamiętać o właściwym zabezpieczeniu mebli ogrodowych na zimowe i jesienne miesiące. W jaki sposób można to zrobić?
Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?
Aby cieszyć się ładnymi meblami ogrodowymi w nienagannym stanie, należy odpowiednio o nie dbać. Prawidłowe przechowywanie i konserwacja w okresie jesienno-zimowym gwarantują możliwość korzystania z nich przez lata. Przymrozki, obfite opady śniegu, zmiany temperatury czy ulewne deszcze z pewnością nie mają najlepszego wpływu na meble ogrodowe. Szczególnie podatne na uszkodzenia są te wykonane z naturalnych materiałów, np. z drewna.
Przeczytaj również: Czy technorattan jest odporny na działanie warunków atmosferycznych?
Producenci mebli drewnianych, np. KAZET, zalecają, aby przechowywać je w suchej przestrzeni o stałej temperaturze, np. w piwnicy lub w garażu. Warto zapakować je w specjalnie przystosowane do tego pokrowce. Alternatywą może być przykrycie ich zwykłym materiałem lub zawinięcie w folie. Taki zabieg uchroni je przed pokryciem się warstwą kurzu.
Przeczytaj również: Z czego wykonuje się meble loftowe?
Meble z tworzyw sztucznych również można schować, jednak im zimowe przymrozki i wilgoć w ogrodzie nie powinny zaszkodzić. Często wystarczą zwykłe pokrowce, aby skutecznie zabezpieczyć je przed zabrudzeniem i wpływem wody.
Przeczytaj również: W jakie meble ogrodowe warto się wyposażyć?
Jak odświeżyć meble przed sezonem?
Moment, w którym zima dobiega końca i słupki rtęci zaczynają pokazywać nieco wyższe temperatury, jest przez niektórych bardzo wyczekiwany. Między innymi dlatego, że jest to odpowiedni czas na odkrycie lub wyciągnięcie mebli ogrodowych. Nic nie zastąpi porannej kawy na tarasie lub czytania książki przy zachodzie słońca. Jednak, aby to było możliwe, konieczne okazuje się odświeżenie mebli ogrodowych
Na początku warto sprawdzić, czy podczas zimowych miesięcy nie powstały na wyposażeniu żadne uszkodzenia. Następnie należy dokładnie oczyścić meble, bo pomimo szczelnego przykrycia mogły się nieco zabrudzić. Później wystarczy jedynie wstawić je do ogrodu lub na balkon i cieszyć się przyjemnością spędzania czasu na powietrzu.
Dzięki właściwej konserwacji, serwisowaniu i pielęgnacji meble ogrodowe mogą posłużyć ich użytkownikom przez wiele lat. Aby jak najdłużej korzystać z całego wyposażenia, warto odpowiednio przygotować je zarówno po zakończeniu letniego sezonu, jak i przed jego rozpoczęciem. Takie postępowanie bez wątpienia wydłuży jego żywotność.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana