Jak działają kosiarki automatyczne?
Kosiarka automatyczna to urządzenie, które jest w stanie wykosić cały trawnik niemalże bez udziału człowieka. Po odpowiednim zaprogramowaniu urządzenie skróci trawę do wybranej długości w sposób całkowicie bezobsługowy. Robot koszący poradzi sobie z każdym terenem, dzięki układowi koszącemu działającemu w dwóch kierunkach. W jaki sposób działa tego rodzaju sprzęt?
Na czym polega działanie kosiarki automatycznej?
Kosiarki automatyczne pracują na obszarze wyznaczonym wcześniej przez człowieka. Wykorzystuje się do tego specjalne przewody ograniczające umieszczane na powierzchni gruntu lub tuż pod jego powierzchnią. Urządzenie wyczuwa ich obecność i nie wykracza poza ustalony teren. Jednoczenie, dzięki czujnikowi zderzenia, jest w stanie omijać przeszkody i cofać się w momencie kontaktu z przeszkodą. Działająceroboty koszące nie stwarzają zagrożenia dla osób przebywających w ich niedalekim otoczeniu. W przypadku podniesienia maszyny z ziemi podczas pracy ostrza zostają automatycznie zatrzymane. Na dodatek nóż koszący znajduje się na środku urządzenia, w oddaleniu od jego zewnętrznych krawędzi. W ten sposób zagrożenie dla dzieci czy zwierząt ze strony kosiarek automatycznych spada niemalże do zera. Większość urządzeń dla maksymalnego poziomu bezpieczeństwa zostaje wyposażona również w kod dostępu. Przed uruchomieniem kosiarki trzeba podać PIN.
Zalety kosiarek automatycznych
Kosiarki automatyczne to niezwykle inteligentne urządzenia, ułatwiające życie wszystkim domownikom. Dzięki ich zastosowaniu można czas, który normalnie przeznaczyłoby się na koszenie, wykorzystać w dużo przyjemniejszy sposób. Jednocześnie kosiarki akumulatorowe zużywają znacznie mniej energii w porównaniu do urządzeń elektrycznych. Duży wybór tego rodzaju sprzętu znaleźć można np. w centrum ogrodniczym Ogród-dom. Z pomocą pracowników sklepu z pewnością uda się znaleźć model robota koszącego odpowiadający wymaganiom klientów.
Roboty koszące jako alternatywę dla zbiornika na trawę używają przydatnej funkcji mulczowania. Pozwala ona na szatkowaniu ściętej materii na drobne kawałki i rozrzucaniu jej po ustalonym terenie.
Proces ten określany potocznie jako ściółkowanie zapobiega wysychaniu trawnika, jednocześnie przyczyniając się do odżywienia gleby.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana